bg
tel canlı destek
pix
Anasayfa icon Hakkımızda icon Hizmetlerimiz icon Neler Yaptık? icon İletişim
 
icon

Özel Temizlik Hizmetleri

İstanbul'da Özel Temizlik

A - Halı Yıkama

Bu hizmetimiz yapılan sözleşme gereğince ya bedelsiz olarak yada ek ücretle yapılacaktır. Firmamız tarafından kullanılan 2 tip halı yıkama yöntemi vardır. İlk yöntem daha derinlemesine temizlik sağlayan püskürtme emme yöntemidir. Bu yöntemde halı fırçalı tip halı yıkama makineleri ile fırçalanır ve lekeler çıkartılır. Daha sonra yüksek vakum güçlü makinelerle durulanır ve halıda mevcut kirli su vakumlanır. Bu yöntemin tek dezavantajı halının daha fazla suya maruz kalarak kuruma işleminin yazın 5-6 saat, kışın ise 18-24 saat arasında sürmesidir. Halı zeminlerin bu yöntemle yılda 1-2 kez yıkanması tavsiye edilmektedir. İkinci yöntemimiz kuru köpük jenaratörü monte edilmiş fırçalı tip halı yıkama makinesi ile halı fırçalanarak temizlenir. Bu işlem için kullanılan halı şampuanının kristalizasyon özelliğinden dolayı, zeminde oluşan yoğun köpük zamanla kaybolurken halıda bulunan kir partiküllerini de halının üzerine çıkartılır. Zeminde köpük kaybolduktan sonra yüksek vakumlu makinelerle kirler halı üzerinden alınır. Bu tip halı yıkama bir ara bakım yöntemidir. Halının çabuk kuruması, suyla daha az temas etmesi nedeni ile halının daha az yıpranmasını sağlar. Bu yöntemle halılar yılda 2-4 kez yıkanabilir.

B - Serbest Zemin Yıkama

Bu işlem mermer, karo, çini, taş, seramik, linolium, pvc vb. sert zeminlerin kirlerden inşaat artıklarından ya da yıpranmış cilalardan arındırılması amacı ile yapılır. Öncelikle zeminde bulunan büyük partiküller toplanır, daha sonra zemine yapışmış çimento harcı, boya alçı vb. kirler yer kazıma aparatları ile kazınarak temizlenir. Daha sonra zeminin büyüklüğüne göre fırçalı tip zemin yıkama makinesi veya kombine yer yıkama otomatları ile zemin yıkanarak kir ve lekelerden arındırılır. Bu işlem zeminin kirliliğine göre 1 veya birkaç kez yenilenir. Temizleyici olarak zeminin özelliğine göre kir ve cila sökücü yağ çözücü temizleyiciler seyreltilerek kullanılır.

C - Cilalama

Halıda olduğu gibi cilalamada da şimdilik 2 ana yöntem uygulanmaktadır. İlk yöntem mermer, traverten vb. gibi kalsiyum karbonat içeren doğal taşlarda uygulanılan kristalize cilalama yöntemidir. Bu yöntemin ilk uygulaması zor ve uğraş gerektiren bir işlem, olmasına rağmen dayanıklılığı ve parlaklığı fazla, bakımı kolaydır. İkinci yöntemimiz karo, çini, pvc esaslı linolium, marmelium gibi zeminlerde kullanılan polimer bazlı cilalardır. Bu cilalar kendiliğinden parladığı için herkez tarafından yapılabilen cilalardır. Dayanıklılığı kristalize cilaya oranla daha azdır. Ancak özellikle pvc esaslı zeminler için bilinen tek cilama yöntemidir. Her iki tip cila da kayganlığı olmayan zeminler oluşturur. Cilalama sıklığı zeminin üzerindeki trafiğe bağlı olduğu için her iki tip yöntem için de ne kadar sıklıkla cila yaptırmak gerektiği konusunda bir süre verilemez.

D - Koltuk ve Sandalye Yıkama

Bu hizmet talep edildikçe Firmamız envanterin de bulunan koltuk yıkama makineleri ile yerine getirilir. Ana sistem püskürtme emme sistemidir. Koltukların kol dayama yerlerindeki lekeler bir el fırçasıyla koltuk ampuanlı seyrelti ile ek bir mekanik güç gerekmeden koltuk yıkanır. Yılda 1-2 kez yaptırılması tavsiye olunur.

E - Jaluzi Temizliği

Öncelikle mevcut jaluziler tek tek numaralanır. Numara sırasıyla sökülerek düz ve temiz bir zemine yayılan jaluziler genel temizlik maddesiyle seyrelmiş su ile fırçalanır. Daha sonra durulanan jaluziler dik konuma getirilerek kurumaya bırakılır. Jaluziler son kez kuru bir bez ile silinerek, numara sırasına göre yerine takılır.

F - Özel Hijyenik Temizlik

Endüstriyel mutfaklar için sunulan bir temizlik hizmetidir. İş yerlerinde bulunan mutfaklarda zamanla yemek artıklarından dolayı katmanlar oluşur. Fırın kenarları, davlumbazlar, tepsiler, hatta fırın içerisinde ve diğer bölgelerde oluşan yanık yağ katmanları ve diğer yiyecek artıkları uygun yağ çözücü maddeler ile temizlenir, daha sonra mutfak dezenfeksiyon maddeleri ile mutfaklar hijyenik ortamlar haline getirilir. Bu işlem yılda en az 3 kere yapılması gerekmektedir.

G - Cam Temizliği

Bu hizmet periyodik temizlik hizmetleri kapsamında olmasına karşın, sadece cam temizliği talepleri de olduğundan bu bölümde de değerlendirilecektir. Cam temizliğinde firmamız tarafından çeşitli yardımcı ekipman vardır. Özellikle son yıllarda giydirme cam cepheli binaların çoğalması bu ekipmanın önemini daha da arttırmıştır. Kullandığımız en önemli ekipman dış cephe asansörüdür. Silinecek binanın demirbaşında bulunması gereken bu ekipman ile çok yüksek binaların camları tecrübeli cam silme elemanlarımız tarafından kolaylıkla ve büyük bir hızla temizlenebilmektedir. Dış cephe asansörü bulunmayan ve 25-30 metreye kadar yüksekliği olan binalarda ise hidrolikli yüksek çalışma platformu monteli araçlar kiralanarak cam temizliği hizmeti yürütülmektedir. Firma ekipmanlarımız arasında seyyar çalışma platformu bulunmaktadır. Bu da cam silme işinde araç kira bedeli olmamasından dolayı mü şteri yönünden avantaj sağlamaktadır. Bu hizmet için önceden mutlaka bir keşif yapılması gerekmektedir.Referanslarımız arasında sizleri de görebilmek dileğimizle saygılar sunarız.

 
  © 2013 AKGÜN Temizlik Anasayfa  |   Hakkımızda  |   Hizmetlerimiz  |   Referanslarımız  |   İletişim  
  Adres:Gökalp Mah. Muammer Aksoy Cad. Yıldız İşhanı No: 79 Kat:3 Daire:11 Zeytinburnu - İSTANBUL
İletişim: 0(212) 416 15 15 - 0(532) 322 93 35 - 0(535) 688 82 04
Web Tasarım: NetMaks