bg
tel canlı destek
pix
Anasayfa icon Hakkımızda icon Hizmetlerimiz icon Neler Yaptık? icon İletişim
 
icon

Anlaşmalı, Periyodik Temizlik

İstanbul'da Periyodik TemizlikBu hizmet kapsamında müşterinin talebine göre temizlik hizmeti günlük, haftalık ve aylık periyodlarda gerçekleştirilmektedir.


A - Günlük Temizlik Hizmetleri

Bu hizmet tercihen mesai saatleri bitiminde Pazartesi,Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 2-3 saatlik bir zaman dilimi içerisinde sunulmaktadır. Ancak tanımlanan zaman dolsa bile mesai iş bitimine kadar devam eder. Hizmet bölgesinde bulunan çöp sepetleri, küllükler vb. yerlerdeki çöpler toplanır. Küllükler yıkanarak temizlenir. Çöp sepetlerinde bulunan çöp poşetlerinden kullanılamayacak durumda olanlar yenileri ile değiştirilir. Çöp toplama işlemi bittikten sonra demirbaş eşyaların tozlarının alınması işlemi başlar. Toz alma işleminde genel prensip en üstten başlayarak aşağıya doğru inmektir. Bu şekilde dolap, masa, etejer, sehpa, sandalye koltuk vb. demirbaşların tozları uygun temizleyici madde ve seyreltilmiş temizleme suyu ile ıslatılıp, iyice sıkılmış nemli bezlerle yapılır. Ayrıca bilgisayar, fotokopi, faks vb. elektronik cihazların tozları kuruya yakın nemli bezlerle alınacaktır. Demirbaş temizliği bitiminden sonra sıra artık ofis içi zeminlerin temizliğine gelmiştir. Halı zeminler yüksek vakumlu elektrik süpürgeleri ile süpürülür. Sert zeminler ise zeminin özelliğine göre uygun bakım maddesi ile presli kova ve moblarla silinecektir. Tuvalet, banyo gibi enfeksiyon riski yüksek saniter alanlar ise dezenfektan özellikli maddeler ile temizlenir. Bu bölgelerde kullanılan fırça bez vb. malzeme kesinlikle diğer alanlarda kullanılmaz. Talep edildikçe sıvı el sabunu, tuvalet kağıdı, kağıt havlu gibi kişisel temizlik malzemelerinden eksiklerin tamamlanması firmamız elemanları tarafından periyodik olarak yapılır. Ayrıca iş yerinin özelliğine göre mevcut cam kapılar, merdiven trabzanları, cam önleri, süpürgelikler, asansörler ve diğer demirbaşların tozları alınarak temizlik tamamlanır.

B - Haftalık Temizlik Hizmetleri

Bu hizmet hafta sonu günlerinden birinde sunulacaktır. Daha geniş bir zamana yayılabilen bu hizmette daha detaylı bir temizlik yapabilme olanağı bulunmaktadır. Günlük temizlik hizmetinde yapılan tüm hizmetler aynen yenilenir. Ek olarak her gün temizlenmesi gerekmeyen dolap üstleri, masa ve sandalye ayakları, departman bölmeleri, bilgisayar, fotokopi vb. cihazların altları, kalorifer petek araları, yangın söndürme cihazları, duvarda bulunan resim ve pano çerçeveleri gibi alet ve ekipmanın tozları alınarak temizliği sağlanır. Tüm kapılar silinir. Ofis duvar ve tavanlarında örümcek ağı kontrolü yapılarak oluşan ağlar temizlenir. Aydınlatma düğmeleri ile telefon apereyleri silinir. Saniter alanlarda yapılması mümkün olmayan fayans ve kapıların dezenfeksiyonu ve temizliği sağlanır.
Sözleşmede belirtilmesi durumunda bahçe, ara yollar vb. dış çevrede birikmiş yaprak, kağıt, şişe gibi atıklar toplanır. Zemin süpürülerek temizlenir. Gerekiyorsa özellikle yaz aylarında çöp bidonları ilaçlanarak çevrede sinek oluşumu önlenir.

C - Aylık Temizlik Hizmeti

Temizlenecek malzemenin özelliğine göre tavsiye edilen periyotlar aşağıda belirtilmiştir. Ancak özel durumlarda, bu periyotların dolması beklenmeksizin temizlik hizmeti sunulur.

C1 - Jaluzi Temizliği

Hava kirliliğinin yoğun yaşanması ve sigara içilmesi nedeni ile 3 ayda bir kez yapılması gerekli bir hizmettir. "Jaluzi temizliği" bölümünde açıklandığı gibi jaluziler temizlenir.

C2 - Aydınlatma Gereçleri Temizliği

Bu hizmetin 6 ayda bir kez yapılması planlanmıştır. Bu temizlik yapılırken tavanda leke yapmamaya dikkat edilerek nemli bezlerle aydınlatma gereçleri hassas bir şekilde temizlenerek is ve kirden arındırılır. Elektrik kazarlına önlem olarak, bu işlemden önce sigortalar mutlaka kapatılır.

C3 - Duvar Temizliği

Sadece yağlı boya duvarlar için yapılabilen bu hizmette uygun yağ çözücü maddelerle duvarlar silinmektedir. Bu hizmet yapılırken duvarların bazı lekeleri zamanla emebileceği göz ardı edilmemelidir. Yağlı boyanın çabuk çizilebilme özelliğinden dolayı, mekanik güç çok fazla uygulanamaz. Yumuşak bir bez veya sünger kullanılır.

Referanslarımız arasında sizleri de görebilmek dileğimizle saygılar sunarız.

 
  © 2013 AKGÜN Temizlik Anasayfa  |   Hakkımızda  |   Hizmetlerimiz  |   Referanslarımız  |   İletişim  
  Adres:Gökalp Mah. Muammer Aksoy Cad. Yıldız İşhanı No: 79 Kat:3 Daire:11 Zeytinburnu - İSTANBUL
İletişim: 0(212) 416 15 15 - 0(532) 322 93 35 - 0(535) 688 82 04
Web Tasarım: NetMaks